بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی چیست؟

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی چیست؟

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی چیست؟

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی می پردایم. تا به الان به این فکر کرده اید که اگر درخانه و خودتان زبان انگلیسی را یاد می گرفتید چقدر خوب بود!؟ خب ما می خواهیم شما را یک قدم به این موضوع نزدیک کنیم. همچنین شما در کنار شرکت در کلاسهای برگزار شده توسط آموزشگاه های زبان در شیراز ، با مطالعه کتاب های آموزش زبان انگلیسی می توانید زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید و زودتر زبان آنگلیسی خود را قوی کنید.

در زیر به معرفی تعدادی از بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی می پردازیم پس با ما همراه باشید:

Practical English Usage بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

اولین معرفی کتاب را به یکی از مجموعه‌های موفق و محبوب آموزش زبان در سراسر جهان اختصاص داده‌ایم. مجموعه‌ای که در سال 2014 مفتخر به کسب جایزه بزرگ ELTons 2014 British Council lifetime achievement award شد. Practical English Usage یک مجموعه فوق کاربردی است که با استفاده از آن دیگر نیازی نیست چندین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی در دست داشته باشید.

این مجموعه یک دوره کاملاً کاربردی برای آموزش لغات جدید، عبارت‌های پرکاربرد، اصطلاحات رایج و نکات دستور زبان و گرامر را به شما ارائه می‌دهد. درواقع زبان آموزان بامطالعه این کتاب با یک تیر دو نشان می‌زنند. درس‌نامه آموزشی این کتاب بر طبق حروف الفبا از A-z تدوین‌شده است و 600 نکته آموزشی را در دو پارت گرامر و لغات به زبان‌آموز آموزش می‌دهد.

یکی دیگر از کتاب های آموزش زبان انگلیسی (Practical English Usage (Oxford می باشد که در زیر آن را معرفی می کنیم.

(Practical English Usage (Oxford

کتاب Practical English Usage نوشته Michael Swan به مدت ۴۰ سال است که از قوی‌ترین منابع گرامر زبان انگلیسی به‌حساب می‌آید. توجه کنید که این کتاب به آموزش گرامر به صورت درس به درس نمی‌پردازد، بلکه به‌عنوان یک کتاب مرجع همانند دیکشنری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کتاب که اکنون در ویرایش چهارم خود به‌سر می‌برد، دارای بیش از ۶۰۰ سرفصل است که در هر کدام، نکات مربوط به گرامر شامل اشتباهات رایج و کاربرد‌ها به همراه مثال آورده شده است.

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی چیست؟
بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی چیست؟

یکی دیگر از کتاب های آموزش زبان انگلیسی (Practice Makes Perfect: English Conversation (Mc Graw Hill می باشد که در زیر آن را معرفی می کنیم.

(Practice Makes Perfect: English Conversation (Mc Graw Hill

این کتاب با هدف آموزش مکالمه انگلیسی روان و طبیعی نوشته شده و به بررسی تلفظ، صرف و نحو و کاربرد لغات با توجه به مشکلات رایج زبان‌آموزان می‌پردازد. در هر بخش از کتاب، تمریناتی گرداوری شده‌اند تا شما را تشویق به ساخت مکالمات شخصی کنند. اگر از گرامر دوری می‌کنید و به دنبال کتابی برای بهبود مکالمه خود هستید حتما نگاهی به کتاب Practice Makes Perfect: English Conversation بیندازید.

یکی دیگر از کتاب های آموزش زبان انگلیسی Vocabulary In Use می باشد که در زیر آن را معرفی می کنیم.

Vocabulary In Use بهترین کتاب خودآموز زبان انگلیسی برای آموزش لغت

یادگیری لغات مهم و کاربردی زبان انگلیسی آن‌هم به‌صورت خودآموز، تنها بامطالعه یک کتاب امکان‌پذیر نیست چراکه با توجه به فرار بودن زبان انگلیسی و تنوع درس‌نامه‌ها و متدهای آموزشی زبان انگلیسی، زبان آموزان بایستی دو یا سه کتاب کاربردی در خصوص یادگیری لغات مهم زبان انگلیسی را در لیست مطالعه خود قرار دهند
کتاب Vocabulary in use یکی دیگر از مجموعه‌های خارق‌العاده و بی‌نهایت کاربردی برای یادگیری لغات انگلیسی به شیوه خودآموز است. برای این‌که شما بتوانید راحت‌تر و مسلط‌ تر صحبت کنید یا یک متن روان و اصولی بنویسید باید از دایره لغات وسیعی بهره‌مند باشید.

این مجموعه برای پاسخ‌گویی به همین نیاز شما تدارک دیده‌شده است. Vocabulary in use یک مجموعه 4 سطحی از سطح مبتدی تا پیشرفته است که متناسب با هر سطح خود در قالب درس‌های یک‌صفحه‌ای لغات مربوط به یک موضوع خاص را پوشش می‌دهد. تنوع عناوین موضوعی این کتاب‌ها به‌قدری بالاست که بعد از تمام کردن هر دوره شما به‌راحتی بر موضوعات مختلف مسلط می‌شوید.

برای مثال در سطح upper intermediate این مجموعه موضوعات کاربردی رایج و هیجان‌انگیزی مانند؛ یادگیری، کشورها، موضوعات مربوط به انسان‌ها( ظاهر، خانواده، دوستان، ازدواج، طلاق، احساسات و غیره) کار، مطالعه و تحصیل، شغل و کسب‌وکار، سرگرمی و اوقات فراغت، گردشگری، ارتباطات و فناوری، موضوعات اجتماعی و… ارائه‌شده است.

تمرینات در این کتاب جایگاه ویژه‌ای دارند. در مقابل هر درس تمریناتی برای یادگیری عمقی ارائه‌شده است که خوشبختانه جواب تمرینات هرکدام در انتهای کتاب آورده شده است. بنابراین با خیالی راحت قادر خواهید بود تا از این کتاب برای یادگیری خودآموز لغات استفاده کنید.

یکی دیگر از کتاب های آموزش زبان انگلیسی (English Grammar in Use (Cambridge می باشد که در زیر آن را معرفی می کنیم.

(English Grammar in Use (Cambridge

کتاب English Grammar in Use که اکنون در ویرایش چهارم است، از معروف‌ترین کتاب‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی است. این کتاب برای زبان‌آموزان سطح میانی یعنی B1-B2 مناسب است و به‌خصوص برای زبان‌آموزانی که قصد استفاده از کتاب به‌صورت خودآموز دارند مناسب است.

(English Collocation in Use (Cambridge

کتاب‌های English Collocations in Use در دو سطح میانی و پیشرفته به بررسی کلمه‌ها و ترکیباتی که به طور طبیعی با هم می‌آیند می‌پردازد. کتاب جز سری Vocabulary in Use است که از پرطرفدارترین کتاب‌های آموزش لغت هستند.

یکی دیگر از کتاب های آموزش زبان انگلیسی (Active Skills for Reading (National Geographic Learning می باشد که در زیر آن را معرفی می کنیم.

(Active Skills for Reading (National Geographic Learning

سری Active Skills for Reading در پنج جلد، (Intro, 1, 2, 3, 4) به آموزش reading و مهارت‌های لازم برای بهبود آن می‌پردازد. کتاب با استفاده از متون جذاب و در سطوح بالاتر authentic به بررسی تکنیک‌های reading مثل پیدا کردن ایده اصلی، هدس زدن معنی کلمات از جمله و غیره می‌پردازد.

در این مقاله سعی داشته ایم که بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم. قطعا ممکن است کتاب هایی باشد که در این مقاله معرفی نشده اند. از این رو در زمان خرید حتما تحقیق کرده و بهترین کتاب را انتخاب کنید.