آزمون PTE استرالیا

آزمون PTE استرالیا

ممکن است شما هم نام امتحان و آزمون PTE استرالیا را شنیده باشید. یکی از آزمون های معتبر سنجش دانش زبان انگلیسی افراد می باشد. در ادامه این مقاله از سایت آموزشگاه های ایران، اطلاعات کاملی در این باره برای شما ثبت نموده ایم.

آزمون PTE چیست؟

Pearson Test of English Academic یا همان PTE مانند آیلتس و تافل از آزمون های معتبر سنجش زبان انگلیسی افرادی می باشد که قصد مهاجرت و تحصیل در کشورهای استرالیا و نیوزلند را دارند. در این آزمون، چهار مهارت Reading ،Listening ،Writing و Speaking در سطح روزمره و آکادمیک مورد ارزیابی قرار می گیرد.

آزمون PTE استرالیا
امتحان PTE

سوالات PTE

در امتحان PTE از شما در سه بخش برگزار می شود این بخش ها بخش اول Speaking & Writing ، بخش دوم Reading و بخش سوم Listening هستند. همچنین مدت زمان کل این آزمون 3 ساعت می باشد.

توجه داشته باشید در بخش اول آزمون که حدود 77 تا 93 دقیقه ارزیابی می شوید، در هر یک از موارد این بخش از امتحان تنها یکبار فرصت رکورد صدا در میکروفون به شما داده می شود. در همه مراحل یک باکس تایمر نمایش داده شده و در مدت ابتدا تا انتهای تایمر فقط میکروفون شما فعال است. در طول زمان پاسخگویی باکس تایمر در حالت recording و در پایان در حالت completed است. در تمامی قسمت ها با صدای واضح بدون استرس صحبت کنید. گرامر و دیکته درست کلمات در Writing حائز اهمیت است.

در هنگام ارزیابی بخش Reading که حدود 32 تا 40 دقیقه صورت می گیرد، زمان بندی این بخش شامل حدودا 15 دقیقه ارزیابی صرفا مهارت Reading و 20 دقیقه سنجش مهارت Reading انجام می شود.

مدت زمان بخش سوم Listening حدود 45 تا 57 دقیقه انجام می شود.که شامل پخش کلیپ های صوتی و یا تصویری می باشد و بعد از پایان باید به سوالها پاسخ بدهید.

آزمون PTE
آزمون PTE

مدت زمان آزمون PTE

مدت آزمون 3 ساعت است.

Part 1: مهارت های گفتاری و نوشتاری (Speaking & Writing) 77 تا 93 دقیقه

Part 2: مهارت خواندن (Reading) 32 تا 40 دقیقه

Part 3: مهارت شنیداری (Listening) 45 تا 57 دقیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.