آموزش میکاپ یا چگونه میکاپ آرتیست شویم؟

آموزش میکاپ

اگر میکاپ کردن و زیبایی حاصل از آن چیزی است که از انجام آن لذت می برید، تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست می تواند شغل مناسبی برای شما باشد. فقط کافیست آموزش میکاپ  را ببینید و بعد با افزایش مهارت های خود در این زمینه به یک میکاپ آرتیست تبدیل شوید. میکاپ آرتیست ها در صنایع مختلف کار می کنند و معمولا به صورت آزاد یا با سالن های آرایشی کار می کنند. درک اینکه این نقش شامل چه چیزهایی می شود و چگونه می توانید شغلی در این زمینه پیدا کنید، می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا این شغل برای شما مناسب است یا خیر. در این مقاله، ما در مورد اینکه یک میکاپ آرتیست کیست، چه مسئولیت هایی دارد و یک راهنمای گام به گام برای تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست با آموزش میکاپ صحبت می کنیم.

دوره های آموزش میکاپ

این روزها دوره آموزش میکاپ هم مانند بسیاری آموزش های دیگر به صورت آنلاین و حضوری برگزار می شود. شما با مراجعه به موسسات آموزش میکاپ می توانید دوره آموزش گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره)، ی روند کامل میکاپ و گریم جهت انجام آرایش صورت حرفه ای برای تمام افراد را آموزش ببینید. این دوره ها شامل آموزش های جامع مربوط به گریم و میکاپ از جمله: آموزش شناخت انواع فرم های صورت، آموزش کانتورینگ صورت بر اساس نوع چهره، آموزش تکنیک های روز گریم و میکاپ، آموزش کار با برندهای لوازم آرایش حرفه ای و نیمه حرفه ای و آموزش آرایش کامل صورت افراد با انواع چهره های متفاوت می شود. هنرجو در این دوره ها نحوه انتخاب بهترین لوازم آرایش بر اساس پوست های مختلف صورت را می آموزد. هدف این دوره های آموزش میکاپ  ، تربیت افراد ماهر و متخصصی است که توانایی انجام هرگونه گریم و میکاپ مطابق با نظر و سلیقه مشتری را دارند.

در آموزشگاه های آرایشگری در شیراز می توانید انواع دوره های آموزشی تخصصی را را ثبت نام کنید.

چگونه میکاپ آرتیست شویم؟

یادگیری نحوه تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست و آموزش میکاپ می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا این حرفه بهترین گزینه برای شما است یا خیر. از آنجایی که شغل تا حد زیادی به مهارت بستگی دارد، مسیر شغلی مشخصی برای تبدیل شدن به آن وجود ندارد و برخی از متخصصان به صورت خوداشتغالی و مشاوره ای کار می کنند. در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید برای تبدیل شدن به یک میکاپ آرتیست و آموزش میکاپ انجام دهید:

آموزش میکاپ

آموزش میکاپ ببینید

مدرک برای هنرمندان آرایشی ضروری نیست، اما سایر مدارک قابل تشخیص می تواند پتانسیل درآمد آنها را افزایش دهد، بنابراین مهم است که آنها انتخاب کنند که چه رشته ای را می خواهند بگذرانند. دوره ها در دانشگاه ها، موسسات و از طریق دوره های کارآموزی ارائه می شوند. ارائه دهندگان آ آموزش میکاپ خصوصی نیز طیف وسیعی از دوره های تخصصی را ارائه می دهند که برخی از آنها صرفاً در هنر آرایش تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر به هنرجویان اجازه می دهند تا طیف وسیع تری از مهارت ها و تکنیک ها را بیاموزند. برخی از صلاحیت های آموزش حرفه ای ارائه شده توسط موسسه فنی و حرفه ای عبارتند از طی دوره آموزش میکاپ صورت، که همه سرفصل ها توسط مدرس سازمان فنی حرفه ای آموزش داده می شود و پس از پایان دوره در آموزشگاه آرایشگری زنانه فنی حرفه ای معتبر، کارآموز جهت آزمون به سازمان فنی حرفه ای معرفی می گردد و پس از گذراندن دوره و شرکت در آزمون در صورت موفقیت مدرک بین المللی خود را  از سازمان فنی حرفه ای کشور دریافت می نماید. آموزشگاه آرایشگری پس از اتمام یادگیری هنرجو این توانمندی را به کارآموز می دهد که بتواند وارد بازار کار شود و کسب درآمد نماید.

در این دوره ها ابتدا فرم چشمها در کل آناتومی چهره و زاویه شناسی چهره آموزش داده می شود. در این آموزش میکاپ تمیز کردن پوست و استفاده از محصول مورد نظر برای پاک کردن چربی روی پوست و استفاده از کرم پودر مناسب با توجه به رنگ و نوع پوست و کاربرد کاموفلاژهای رنگی جهت رفع عیوب پوستی و کاربرد مواد برای پوشاندن عیوب چهره و کانسیلرهای که باید نسبت به جنس پوست و رنگ پوست زیر چشم استفاده می شود.

اگر میکاپ‌آرتیست‌ها می‌خواهند در یک صنعت خاص تخصص پیدا کنند یا تخصص خاصی مانند آرایش جلوه‌های ویژه یا گریم عروس را توسعه دهند، کلاس‌های حرفه‌ای یا دوره‌های آموزشی در آموزش میکاپ برای این موارد وجود دارد.

 یک مجموعه مهارت بسازید

میکاپ آرتیست ها ممکن است مهارت های آموزش آرایشگری و میکاپ خود را در طول زمان از طریق تجربه و آموزش توسعه دهند. مهم است که بدانیم آنها به چه مهارت هایی نیاز دارند تا بتوانند در دوره های کارآموزی یا برنامه های آموزشی شرکت کنند که به آنها امکان می دهد این مهارت ها را در خود نشان دهند. برخی از مهارت هایی که میکاپ آرتیست ها نیاز دارند عبارتند از:

 • ارتباط: آرایشگران روزانه با مشتریان جدیدی روبرو می شوند. مهم است که بتوانید با آنها تعامل داشته باشید و به آنها احساس راحتی کنید.
 • فنی: به طور معمول، میکاپ آرتیست ها برای یک سالن کار می کنند. ممکن است لازم باشد ساعات کاری خود را در سیستم حقوق و دستمزد ثبت کنید و همچنین پرداخت های مشتری را مدیریت کنید و خدمات خود را در وب و رسانه های اجتماعی بازاریابی کنید.
 • خلاق: هنرمندان میکاپ باید سریع فکر کنند و راه حل های خلاقانه ای برای ارائه نتایجی ارائه دهند که با کیفیت بالا باشد و با عناصر لباس مشتری یا نیازهای آنها مطابقت داشته باشد.
 • مدیریت زمان: میکاپ آرتیست ها برنامه های خود را با آرایشگران، تغییر لباس و سایر عوامل بالقوه هماهنگ می کنند. بنابراین می توانید زمانی را برای مشتریان خود اختصاص دهید و از رعایت ضرب الاجل اطمینان حاصل کنید.

 یک دوره کارآموزی را در نظر بگیرید

کارآموزی فرصتی را برای یادگیری مهارت های ارزشمند در حین دریافت حقوق فراهم می کند. برخی از افراد انتخاب می‌کنند که به‌عنوان کارآموز پاره وقت در حالی که برای دریافت مدرک تحصیل می‌کنند، کار کنند. کارآموزی میکاپ آرتیست برای کسانی که تحصیلات خود را رها کرده اند و می خواهند فوراً در صنعت تجربه کسب کنند مفید است. این بدان معناست که هنگام درخواست برای یک نقش به عنوان میکاپ آرتیست، نیازی به داشتن هیچ گونه تجربه یا مدرک مربوطه نیست.

 کسب تجربه کاری مرتبط

تجربه کاری مرتبط مرحله رسمی بعدی پس از صلاحیت به عنوان یک میکاپ آرتیست یا حتی در طول آموزش میکاپ است. این ایده خوبی است که جستجو را به شرکت‌های محلی و مغازه‌هایی که لوازم آرایشی می‌فروشند گسترش دهید تا شانس پیدا کردن شغل را افزایش دهید. تجربه کاری دانش خود را در مورد نحوه عملکرد هنرمندان آرایش و برنامه روزانه آنها ارائه می دهد. علاوه بر این، ممکن است تمایل به کار در یک صنعت خاص را تأیید کند. این مفید است که با کارفرمایان و همکاران قبلی در تماس باشید، زیرا آنها می توانند ارتباطات مفیدی در هنگام جستجوی کار باشند. میکاپ آرتیست ها همچنین ممکن است بتوانند از تجربه کاری برای پیدا کردن و یادگیری از یک مربی با تجربه استفاده کنند.

نمونه کار بسازید

تهیه نمونه کارها از کارهایتان که هم در طول آموزش میکاپ و هم در طول تجربه کاری انجام شده اند مفید است. پورتفولیوها مهم هستند، زیرا مهارت ها و پتانسیل را برای کارفرمایان و مشتریان برجسته می کنند. می توانید قبل از گرفتن عکس های با کیفیت قبل و بعد از ظاهر آنها، از مشتریان اجازه بگیرید. سپس می توانید هر تصویر را با توضیح مختصری از مفهوم و آنچه مشتری می خواهد همراه کنید. اگر قصد دارید برای مشاغلی در یک صنعت خاص مانند جلوه های ویژه درخواست دهید، تصاویری را اضافه کنید که این مهارت ها را برجسته می کند. همچنین ترکیب کارهای دیگر نیز مفید است تا به کارفرمایان نشان دهید که مجموعه مهارت‌های متنوعی دارید.

بسیاری از میکاپ آرتیست ها تصمیم می گیرند نمونه کارهای خود را به صورت آنلاین آپلود کنند تا به مخاطبان بیشتری دست یابند. برخی دیگر تصمیم می گیرند منحصراً از طریق رسانه های اجتماعی فعالیت کنند و قبل و بعد از آن در اینستاگرام با اطلاعات مرتبط در کپشن آپلود کنند. رسانه‌های اجتماعی به آرایشگران اجازه می‌دهند مشتریان را بیابند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و کارهایشان را به اشتراک بگذارند.

 به دنبال شغل باشید یا به عنوان یک فریلنسر کار کنید

مهم نیست که یک میکاپ آرتیست چگونه شروع به کار کند و آموزش میکاپ  میبیند، همیشه می تواند در صورت لزوم مسیر خود را تغییر دهد. به عنوان مثال، برخی از میکاپ آرتیست ها زمانی که مشتریان خود را ایجاد کردند، انتخاب می کنند که به صورت آزاد کار کنند. آکادمی های زیبایی معمولاً برنامه هایی دارند که به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد تا فرصت های شغلی را در جمع های محلی، فروشگاه ها یا سالن های زیبایی جستجو کنند. کار به عنوان بخشی از یک کسب و کار هنگام شروع کار مفید است، زیرا فرصتی برای توسعه و یادگیری از دیگر متخصصان در محل کار فراهم می کند. علاوه بر این، برخی از کسب و کارها نیز دارای یک پایگاه مشتری وفادار هستند که برخی از کارها را تضمین می کند.

آموزش میکاپ

از طرف دیگر، ممکن است پس از واجد شرایط بودن، به عنوان یک میکاپ آرتیست مستقل کار کنید. خوداشتغالی برای کسانی مناسب است که می خواهند کنترل بیشتری بر برنامه خود داشته باشند یا می خواهند پاره وقت کار کنند. این به فریلنسرها بستگی دارد که مشتریان جدید بیاورند. آنها می توانند خدمات خود را به خانواده و دوستان ارائه دهند و از آنها بخواهند که کسب و کار را به دیگران توصیه کنند تا اثری موج دار از تجارت دهان به دهان ایجاد کنند. فعال ماندن در رسانه های اجتماعی می تواند آگاهی از برند را افزایش دهد و به مشتریان اجازه دهد کارهای خود را مشاهده کنند.

میکاپ آرتیست چیست؟

یک میکاپ آرتیست که به عنوان میکاپ آرتیست رسانه ای، میکاپ آرتیست تئاتر یا طراح گریم نیز شناخته می شود، متخصص لوازم آرایشی است که از محصولات آرایشی و مهارت های هنری برای بهبود یا تغییر ظاهر مشتری استفاده می کند. آنها از طریق تکنیک های آرایشی که ویژگی های خاص صورت را برجسته می کند و لکه ها را می پوشاند به این امر دست می یابند. میکاپ آرتیست ها از طیف رنگی برای دستیابی به ظاهری متفاوت با توجه به خواسته مشتری استفاده می کنند.

این متخصصان لوازم آرایشی معمولاً در یک سالن زیبایی کار می کنند، اگرچه برخی از آنها در صنایع خاصی مانند تلویزیون، عروسی یا عکاسی تخصص دارند. برای مثال، اگر در تولید فیلم یا تلویزیون کار می‌کنید، میکاپ‌آرتیست‌ها ممکن است جلوه‌های ویژه‌ای را آرایش کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد فردی را پیرتر یا جوان‌تر نشان دهند یا او را زیر انسان جلوه دهند.

یک میکاپ آرتیست چه می کند؟

یک میکاپ آرتیست چندین مسئولیت دارد که بسته به اینکه برای یک شرکت کار می کند یا به عنوان یک فریلنسر متفاوت است. با این حال، برخی از وظایف عمومی عبارتند از:

 • اطمینان از اینکه نور و سایر عوامل خارجی تحت کنترل هستند
 • تعیین لوازم مورد نیاز و نگهداری موجودی
 • کار در کنار سایر اعضای خدمه (در صورت کار در مجموعه یا در کنار آرایشگرها)
 • ردیابی هزینه ها و امور مالی
 • به روز ماندن با روندهای جدید مد و آرایش
 • تمیز نگه داشتن ابزار و تجهیزات آرایش
 • با در نظر گرفتن رنگ پوست و موی مشتری و انتخاب محصولات مناسب
 • توجه به جزئیات دیگر مشتری، مانند لباس یا لوازم جانبی
 • رعایت استانداردهای بهداشتی
 • برقراری ارتباط با مشتریان برای درک نیازهای آنها

آموزش میکاپ شامل چه سرفصل هایی می شود؟

سرفصل های فنی و حرفه ای گریم و میکاپ (متعادل سازی چهره) شامل موارد زیر می شود:

 • آشنایی با انواع جام چهره
 • آشنایی با شناخت انواع پوست ها
 • آموزش پاکسازی قبل از میکاپ
 • آموزش وشناخت انواع زیرساز
 • آموزش مدل پوست : پوست مخملی پوست واترپروف و پوست گلوسی
 • آموزش انواع سایه مثل برزیلی،کات کریس،شاینی، اسموکی عربی ،گلامور ،کلاسیک،گوشه تیره و سایه اروپایی
 • آموزش طراحی ابرو به روش هاشور و آمبره
 • آموزش میکاپ صورت های میانسال
 • آموزش انواع مژه گذاری 3D,4D,5D ومژه دونه ای
 • آموزش کانتورینگ چرب و خشک و هایلایت چهره متناسب با فرم صورت
 • آشنایی و معرفی متریال لوکس و اقتصادی روز دنیا به هنرجو
 • راهنمایی هنرجو برای وارد شدن به بازار کار

 

ابزار مورد نیاز برای آموزش میکاپ

ابزار و وسایل مورد نیازابزاری هستند که همه خانم ها دارا هستند اما شاید برای آموزش میکاپ حرفه ای در شیراز بخواهید از لوازم آرایشی حرفه ای تر استفاده کنید. به هر حال کلیات این ابزار شامل موارد زیر است: به تمام وسایل آرایش مثل رژ لب، خط چشم، ریمل، سایه، مداد ابرو و … نیاز است. قلم سایه، رژگونه، رژلب، پد و اسفنج، آینه کوچک برای مشتری، موچین، برس ابرو، تیغ ابرو، دسته تیغ، پیش بند و هد بند اصلاح، دستکش نخی، رژ، ژگونه، پرایمر، براش، پالت های کرم پودر، پالت های کانتور و پالت های سایه از جمله ابزاری است که برای شروع لازم است.

میانگین حقوق میکاپ آرتیست

این می تواند بسته به عوامل متعددی متفاوت باشد. برای مثال، میکاپ‌آرتیست‌هایی که تجربه بیشتری دارند و از آموزش میکاپ آنها زیاد گذشته، پتانسیل درآمد بیشتری دارند، مانند کسانی که در شرکت‌های تلویزیونی یا فیلم‌سازی کار می‌کنند. علاوه بر این، برخی از آرایشگران با نرخ دستمزد ساعتی که توسط سالن‌های زیبایی یا مشاغل خرده‌فروشی تعیین می‌شود، کار می‌کنند که می‌تواند بر حقوق آنها تأثیر بگذارد. سایر عواملی که بر دستمزد میکاپ آرتیست ها تأثیر می گذارد عبارتند از مکان، کیفیت نمونه کارها و تخصص.

منبع: indeed.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.