7 کتاب مناسب برای آشپز حرفه ای شدن

7 کتاب مناسب برای آشپز حرفه ای شدن

بخش بسیار مهمی از یک سر آشپز خوب بودن این است که شما دائم قابلیت آموزش پذیری داشته باشید و خود را با بروز ترین متد های آشپزی دنیا سازگار کنید. حتی اگر سال‌ ها پیش از مدرسه آشپزی فارغ‌ التحصیل شده اید و یا اینکه به تازگی سفر آشپزی خود را آغاز کرده‌اید، یکی از راه‌ های گسترش اطلاعات و دانش در این زمینه خود به آشپز ، خواندن کتاب‌ های آشپزی معتبر و تایید شده از منابع آگاه است. در این مقاله 7 کتاب مناسب برای آشپز حرفه ای شدن را به شما معرفی کرده ایم.

به طور کلی غیر ممکن است بتوانید زیر نظر تمامی افراد موفق این صنعت در سراسر دنیا کار کنید. اما می توانید با خواندن کتاب های آموزشی و یا دستور العمل های تخصصی این افراد از دانش آن ها بهره مند شوید. با صرف کمی وقت و مطالعه کتاب های این افراد به راحتی می توانید از اشتباهات آن ها درس بگیرید.

با برگزاری پرسش از چندین مربی حرفه ای و بین المللی به اسم چندین کتاب حرفه ای و تخصصی رسیدیم که در راه حرفه ای شدن بسیار کاربردی هستند.. در اینجا جمع بندی ما از متداول ترین انتخاب های توصیه شده است. به هر حال، اگر می‌خواهید سرآشپز شوید، خوب… خواندن کتاب‌ های سرآشپز منبعی عالی برای شروع است.

7 کتاب مناسب برای آشپز حرفه ای شدن

در این مقاله بهترین منابع بین المللی و خارجی را معرفی کرده ایم.

7 کتابی که به گفته سرآشپزهای اسکوفیر سرآشپزها باید بخوانند

  • (Best for Food Science): در مورد غذا و آشپزی، نویسنده: هارولد مک گی (Harold McGee)

در 35 سال اخیر این کتاب مورد توجه آشپزهای خانگی و اساتید آشپزی بوده است. حتی در برنامه های آموزشی مدرسه آشپزی هم گنجانده شده است. نویسنده، هارولد مک گی، یکی از معتبرترین شیمی دانان مواد غذایی در عصر معاصر محسوب می شود.

این کتاب به بررسی عمیق علم آشپزی می پردازد. از جمله اینکه چه چیزی و چرا در اطراف عناصر اساسی مانند دما و مواد تشکیل دهنده وجود دارد. با این اوصاف، این کتاب برای افراد عادی قابل دسترس است، بنابراین برای درک محتوا نیازی به داشتن مدرک در رشته علوم غذایی ندارید.

7 کتاب مناسب برای آشپز حرفه ای شدن

  • Best for Menu Planning: انجیل طعم. راهنمای اساسی برای خلاقیت آشپزی، بر اساس خرد تخیلی ترین سرآشپزهای آمریکا. نویسنده: اندرو دورننبورگ و کارن پیج (Andrew Dornenburg & Karen Page)

هر کسی که به دنبال آزمون و خطا در آشپزخانه است، باید درک درستی از نحوه ترکیب و تعادل طعم ها با یکدیگر داشته باشد. به همین دلیل است که دانشجویان آشپزی با استفاده از ترکیب طعم ها و تمرین در آشپزخانه، سه عنصر طعم – مزه، عطر و حس دهان را کشف می کنند. مهم نیست که در  درک خود از ترکیب مواد مختلف در کجا هستید، می توانید به کتاب The Flavor Bible به عنوان منبعی قطعی برای همه طعم ها مراجعه کنید.

انجیل طعم تنها یکی از کتاب‌ های بسیار تحسین‌ شده آنهاست. این کتاب شامل اطلاعاتی در مورد بهترین چاشنی ها برای انواع مختلف غذاها و غذاها، و همچنین اینکه کدام ترکیب طعم ها به خوبی با هم کار می کنند، و چرا. همچنین توضیحاتی در مورد طعم مواد خاص ارائه می دهد که اگر با یک ماده جدید کار می کنید می تواند مفید باشد.

  • Best for the Aspiring Baker: چگونه پخت، اثر پائولا فیگونی (Paula Figoni)

وقتی صحبت از علم آشپزی  و یا پخت نان به میان می آید، داشتن یک مرجع مفید در حین کار در این زمینه می تواند تفاوت خاصی را در پایان کار ایجاد کند. اگر می‌خواهید تفاوت‌ های بین جوش شیرین و بیکینگ پودر و همچنین آنچه که به کارامل رنگ طلایی می‌دهد را درک کنید، این کتاب را مطالعه کنید.

این کتاب می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید وقتی خروجی نهایی دلخواه را ندارید، ممکن است چه چیزی را در حین انجام کار فراموش کرده باشید و یا چه نکته مهمی را از قلم انداخته اید.

  •  Best for an Honest Take: آشپزخانه محرمانه. اثر آنتونی بوردین (Anthony Bourdain)

شریل هربرت(Cheryl Herbert )، مربی سرآشپز قنادی Escoffier، این کتاب را “نگاهی غیر عاشقانه به صنعت” می نامد. در واقع، آنتونی بوردین، سرآشپز مشهور و مجری تلویزیونی آشپزی مشهور، گزارشی شفاف و کاملا مستند از تجربه خود در صنعت رستوران را در این کتاب به نمایش در آورده است.

  •  Best for the Creative Chef: هنر آشپزی، اثر اندرو دورننبورگ و کارن پیج (Andrew Dornenburg & Karen Page)

کمی بالا تر کتابی بی نظیر ازین این دو سرآشپز حرفه ای معرفی کردیم و اکنون این فهرست شامل شاهکار دیگری از این دو نویسنده است. هنر آشپزی. این کتاب برای قفسه هر کسی که خود را آشپز حرفه ای و آموزش پذیر و مبتکر در قلمرو هنرهای آشپزی می‌داند و یا آرزو دارد که چنین باشد، جزو بهترین و اصلی ترین منابع لازم است.

این کتاب برای کمک به سرآشپزها برای درک تئوری طعم و مزه و نحوه ترکیب مواد به روشی مناسب فصل و همچنین طعم هایی عالی است. بسیاری از سرآشپزهای معروف، دستور العمل های خود و همچنین روند چگونگی بهبود دستور غذا را به اشتراک می گذارند. از مواد تشکیل دهنده تا دستور غذا، و از دستور غذا تا آیتم های کامل منو.

7 کتاب مناسب برای آشپز حرفه ای شدن

  • Best for the Dedicated Boulanger: اثر جفری هملمن(Jeffrey Hamelman)

اگر دستور پخت نان را فراموش می کنید، تنظیمات و اضافاتی را برای کامل کردن نان انجام می دهید، ممکن است یک کپی از نان جفری هملمن را در نظر بگیرید. و اگر یک نانوایی تجاری دارید یا به فکر باز کردن یک نانوایی هستید، باید برای خرید کتاب این آشپز بدوید! راه رفتن به اندازه کافی سریع نیست.

جایزه The Julia Child Award، عنوان نان برنده علم، تئوری و هنر نان‌ سازی را را به خود اختصاص می دهد. این فرمول برای بیش از 100 نوع مختلف نان ارائه می شود، طعم ها و بافت هایی که به خوبی کار می کنند را با جزئیات نشان می دهد. آخرین نسخه شامل عکس های زرق و برق دار برای کسانی است که از نظر بصری الهام گرفته اند.

  • Best for the Exam-Bound Student: روح آشپز. سفر به سوی کمال، اثر مایکل رولمن (Michael Ruhlman)

در حالی که هر آشپزی نیازی به دریافت گواهینامه های صنعتی ندارد یا علاقه ای به دریافت آن ندارد، اما بسیاری ارزش این گونه مدارک را می دانند و برای بست آوردن و کسب این مدرک ها بسیار تلاش می کنند. یکی از این گواهینامه ها معتبرترین عناوینی که می توانید داشته باشید، The American Culinary Federation (ACF) Master Chef® Certified می باشد.

مایکل رولمن(Michael Ruhlman) در کتاب The Soul of a Chef: The Journey Toward Perfection، تلاش خود برای شرکت در آزمون Master Chef® Certified ACF را بازگو می کند و سال ها تجربه در صنعت، امتحانات سخت و دانشگاه آشپزی را به اشتراک می گذارد. برای کسانی که برای دریافت هر گونه گواهینامه تلاش می کنند، این کتاب ممکن است کمک کند تا انگیزه آن ها را برانگیخته کند و کمکی بزرگ برای قرار گرفتن در مسیر درست باشد.

می توانید اطلاعات کاملی از این که چه دوره هایی برگزار می گردد و چه سرفصلهایی در این دوره ها آموزش داده می شود به صفحه آموزشگاه های آشپزی شیراز مراجعه کنید.

آموزش های آشپزی را در وب سایت ها دنبال کنید

خواندن تکنیک های آشپزی، تاریخچه و روندهای فعلی بخش مهمی از پیشرفت شما به عنوان یک سرآشپز است و شروعی عالی برای هر کسی که به دنبال یادگیری بیشتر است. با این حال، کتاب‌ ها فقط می‌توانند شما را تا این حد پیش ببرند. اگر به آموزش آشپزی فراگیرتر و رسمی علاقه دارید، برنامه های مدرک و دیپلم اسکوفیه را در هنرهای آشپزی و هنرهای شیرینی پزی بررسی کنید. این برنامه ها توسط بهترین سرآشپزها مانند موارد ذکر شده در بالا تدریس می شود و به صورت حضوری و آنلاین در دسترس هستند.

7 کتاب مناسب برای آشپز حرفه ای شدن

برای اطلاعات بیشتر در مورد تبدیل شدن به یک سرآشپز حرفه ای – از جمله حقوق، الزامات و موارد دیگر به مقاله ی چگونه سرآشپز شویم از سایت رسمی آموزشگاه های ایران مراجعه کنید. در این مقاله صفر تا صد همه اطلاعاتی که باید قبل از انتخاب این حرفه بدانید، در اختیارتان قرار گرفته است.

هر گونه کپی برداری از محتوای فوق بدون درج منبع سایت پیگرد قانونی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.