لیست آموزشگاه های زبان عربی در شیراز

بهترین آموزشگاه جهت آموزش زبان عربی در شیراز کدام است؟ برای اطلاع از ساعت های برگزاری کلاس زبان عربی چه باید کرد؟ زبان عربی زبانی است که ما ایرانیان و در کل، همه ی کشورهای اسلامی با آن آشنایی دارند. در ادامه بهترین آموزشگاه های برگزار کننده دوره های عربی با لهجه خلیجی آشنا می شوید. از این که با سایت آموزشگاه های ایران همراه هستید سپاسگزاریم.

کلاس زبان عربی شیراز
کلاس زبان عربی شیراز

لیست بهترین آموزشگاه زبان عربی در شیراز

ردیف نام آموزشگاه نشانی آموزشگاه شماره تماس
1 آموزشگاه زبان طرح بزرگ شیراز، قدوسی غربی، روبروی بانک ملی ،جنب اپل استور 07136302955
09175349990

09012228718
2 موسسه زبان پارسا شیراز، بلوار شهید بهشتی، حدفاصل چهارراه خلدبرین و بنفشه، نبش کوچه 7 09173162644
07132357641
3 موسسه زبان سرای مهراس شیراز، فرهنگ شهر، روبروی اداره مالیاتی 07136308156
4 مرکز آموزش های آزاد و تخصصی آپادانا شیراز، فرهنگ شهر، نبش کوچه 33 07136300005
07136318977
5 موسسه هوشمند و مدرن زبان رادین شیراز، بلوار دانشجو، نبش کوچه 7 07136267695
07136267664
07136267685
6 آموزشگاه پدیده شیراز، بیست متری سینما سعدی، نبش هدایت غربی 07132335951
09164088132
7 موسسه سبحان شیراز ، خیابان نادر ، روبروی جهاد کشاورزی 07137201816
8 آموزشگاه زبان فرزانه شیراز ، خیابان قصردشت ، کوچه 15 07132303639
9 آموزشگاه زبان ستاره شیراز ، بلوار مدرس ، حد فاصل فضل آباد و پل غدیر. 07137253181
10 موسسه وستا شیراز، فرهنگ شهر، نبش کوچه 35، ایستگاه 14 07136332354

هزینه آموزش زبان عربی در شیراز

هزینه ثبت نام در دوره های آموزش زبان عربی در شیراز چیزی حدود ترمی 500.000 تومان می باشد و معمولا طی 4 ترم زبان عربی را فرا میگیرید. اما برای اطلاع دقیق از شهریه دوره زبان عربی می توانید با شماره های درج شده در جدول فوق تماس بگیرید. در صورتی که کلاس خصوصی زبان عربی را انتخاب کنید، هزینه کلاس به صورت جلسه ای برای شما حساب می شود.

بهترین کلاس زبان عربی شیراز

کلاس زبان عربی به صورت تک نفره و گروهی می باشد. در صورتی که می خواهید سریعا زبان عربی را یاد بگیرید بهتر است به صورت خصوصی در کلاس زبان عربی شرکت کنید. برای این که از نحوه آموزش زبان عربی در شیراز و دوره اطلاع دقیق کسب کنید می توانید از زبان آموزان دیگر اطلاع کسب کنید و یا اگر نظری دارید در انتهای همین لیست آن را درج نمایید.

لیست آموزشگاه های زبان عربی در شیراز
آموزش زبان عربی در شیراز

دوره زبان عربی با لهجه خلیجی شیراز

اگر می خواهید در کشورهای حوزه خلیج فارس زندگی کنید، بهتر است زبان عربی را بیاموزید و بهتر است از لهجه خلیجی و عربی غلیظ آموزش ببینید. قبل از ثبت نام در دوره های آموزش زبان عربی، می توانید اطلاعاتی درباره لهجه ای که آموزش داده می شود را بدست آورید.

در کشورهای عربی لهجه استاندارد برای آموزش در آموزشگاه‌ها و نوشتن کتاب و روزنامه به کار برده می‌شود.

اما هر بخشی از جهان عرب، گویش محلی ویژه خود را دارد که گاه تفاوت‌های میان آن‌ها به اندازه‌ای است که عرب‌ها مجبور به سخن‌وری به عربی کتابی یا انگلیسی یا زبان واسط دیگری با هم می‌شوند. دلیل شمار فراوان گویش‌ها و لهجه‌ها در زبان عربی را تأثیر زبان‌های پیشین موجود در آن بخش‌ها پیش از چیرگی زبان عربی بر آن منطقه‌ها دانسته‌اند. در حالت کلی عربی گفتاری را به دو بخش خاورمیانه‌ای و باختری تقسیم می‌کنند اما به‌طور دقیق‌تر عربی دارای ۴ گویش زیرست که هر کدام خود دارای لهجه‌های فراوانیست.

  • گویش مصری
  • گویش باختری (شامل لهجه‌های: مراکشی، تونسی، الجزایری و…)
  • گویش شامی (شامل لهجه‌های: لبنانی، فلسطینی، و عرب زبانان غرب کشور اردن)
  • گویش شرقی (شامل لهجه‌های عراقی، کویتی، شرق سوریه، ساحل خلیج فارس از عراق تا کشور عمان و سواحل جنوبی و جنوب غرب ایران، اهواز و در آبادان و شادگان و دشت آزادگان)

از این میان عربی مصری به عنوان گویش گفتاری زبان دوم مشترک میان همه عرب‌زبانان به کار می‌رود؛ و دلیل آن وجود انبوه فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی و رادیوئی و منابع عربی به این گویشست.

تفاوت لهجه‌ها در گویش‌های روزانه زبان عربی در واژگان، دستور زبان و شیوهٔ آوایش واژه‌ها به چشم می‌خورد. بیشترین تفاوت‌ها بین گویش‌های غرب و شرق کشورهای عرب‌زبان وجود دارد؛ برای نمونه (کویتی و مراکشی)

برگرفته از زبان عربی ویکی‌پدیا

ثبت نام کلاس زبان عربی در شیراز

برای ثبت نام کلاس های زبان عربی هم می توانید به صورت آنلاین و یا حضوری اقدام نمایید. این کلاس ها پس از طی مدت زمان آموزشی و پس از تست و امتحان دادن به شما مدرک معتبری اعطا نموده و شما بسته به موقعیت خود و کاری که می خواهید انجام دهید می توانید از این مدرک استفاده نمایید. هم چنین اگر میخواهید کلاس زبان انگلیسی در شیراز ثبت نام کنید می توانید به لیست مربوطه مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

آموزش زبان عربی در شیراز
کلاس زبان عربی در شیراز

کلاس زبان عربی آنلاین چگونه است؟

کلاس های آنلاین زبان عربی بسته به مدرس و بستر مورد استفاده می تواند به روش های مختلفی برگزار شود. با این حال، بیشتر کلاس‌ها معمولاً شامل ترکیبی از سخنرانی‌های ویدیویی، بحث‌های تعاملی و تکالیف نوشتاری هستند.

در طول سخنرانی های ویدئویی، مربی جنبه های مختلف زبان عربی مانند دستور زبان، واژگان، تلفظ و نوشتن را پوشش می دهد. همچنین استاد زبان عربی ممکن است مثال هایی از نحوه استفاده از زبان در موقعیت های روزمره، مانند احوالپرسی، درخواست راهنمایی یا سفارش غذا ارائه دهند.

بحث های تعاملی بخش مهم دیگری از کلاس های آنلاین زبان عربی است. این بحث‌ها می‌توانند از طریق اتاق‌های گفتگو، تابلوهای گفتگو یا پلتفرم‌های کنفرانس ویدیویی انجام شوند. در این بحث ها، دانش آموزان می توانند با شرکت در گفتگو با همکلاسی های خود و مربی، مهارت های گفتاری و شنیداری خود را تمرین کنند.

در نهایت، تکالیف نوشتاری جزء ضروری هر کلاس زبان هستند. این تکالیف معمولا شامل نوشتن مقالات کوتاه، تمرین صرف فعل، یا ترجمه جملات از انگلیسی به عربی (و بالعکس) است. به طور کلی، کلاس های آنلاین عربی در شیراز می تواند راهی عالی برای یادگیری زبان بدون شرکت در دوره حضوری عربی باشد. انعطاف پذیری و راحتی یادگیری آنلاین آن را به گزینه ای محبوب برای بسیاری از دانش آموزان تبدیل کرده است.

بهترین روش یادگیری زبان عربی

بهترین روش برای آموزش زبان عربی برای هر فردی متفاوت است به این دلیل که عوامل مختلفی چون سبک یادگیری، اهداف شما، انگیزه یادگیری زبان در نحوه آموزش و روش آن تاثیر گذار خواهد بود. با این حال، در ادامه این مطلب از سایت آموزشگاه های ایران، چند نکته کلی وجود دارد که می تواند به شما در یادگیری موثرتر زبان عربی کمک کند:

  • اهداف خود را تعیین کنید
  • منابع مناسب را انتخاب کنید
  • تمرین مرتب
  • از اشتباهات خود نترسید
  • یا یک مدرس زبان عربی کار کنید.

بهترین کتاب آموزش زبان عربی

کتاب مکالمه عربی فصیح (العربیه بین یدیک) : توسط دکتر ابراهیم سامرایی: این کتاب یک دوره کامل عربی است که شامل درس‌ها، تمرین‌ها و فایل‌های صوتی است. این کتاب برای کسانی که می‌خواهند عربی را به طور جدی یاد بگیرند مناسب است.

کتاب خواندن و نوشتن به عربی برای افراد مبتدی read and speak Arabic for beginners.: این کتاب راهنمای کاملی برای مبتدیان زبان عربی است که به دنبال یادگیری اصطلاحات و جملات ضروری برای مکالمات روزمره هستند.

کتاب مکالمه صدی الحیاه : از ویژگی های این کتاب پرداختن به مهارت های چهارگانه زبانی یعنی مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن است.

جمع‌بندی آموزش زبان عربی

در این لیست از سایت آموزشگاه های ایران، اطلاعات بهترین دوره های آموزش زبان عربی با لهجه خلیجی در شیراز و همچنین نحوه ثبت نام در کلاس و هزینه دوره را ثبت نموده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.